Kuchařské recepty pro každého, vaření, pečení, smažení Polévky teplé, studené, masové, zeleninové, ovocné Hlavní jídla z masa, bez masa, sladké, slané, guláše, omáčky Přílohy - knedlíky, brambory, rýže, těstoviny, hrách, fazole, kaše Saláty zeleninové, těstovinové, ovocné, studené i teplé Předkrmy teplé i studené Sladkosti - moučníky, bábovky, koláče, zmrzliny, cukroví Minutky Speciality Na chleba - pomazánky, nakládané sýry, uzeniny, buřty Kompoty třešňové, jahodové, meruňkové, broskvové, jablečné

Československý PMR Cup
  FOTOGALERIE

Československý PMR Cup - česky   Československý PMR Cup - po slovensky


  Úvodní stránka a výsledky   PMR Frekvence   Hláskovací tabulky   Najdi lokátor / místo   Lokátorová mapa ČR a SR
Proposice PMR CUPu na rok 2015     Žán Braník a CB Monitor zastoupený Dragonem Praha vyhlašují 7.ročník celoroční soutěže Československý PMR Cup. Je určena všem majitelům a provozovatelům PMR stanic vysílajících v pásmu 446 MHz.


Proposice PMR CUPu na rok 2015


1.Začátek soutěže je 1.1.2015 a soutěž končí 31.12.2015
2.Soutěže se může zúčastnit jednotlivec nebo skupina z České nebo Slovenské republiky.
3.Do soutěže není nutno se předem přihlašovat a není vybíráno žádné startovné.
4.Každý soutěžící je povinen dodržovat platné Všeobecné oprávnění pro pásmo PMR. Porušení Všeobecného oprávnění je důvodem pro vyloučení soutěžícího z aktuálního ročníku PMR Cupu a anulování jeho dosavadních výsledků v aktuálním ročníku soutěže.
5.Každý soutěžící si zvolí libovolný unikátní volací znak (například Expedice Kopeček nebo Jarda Drát), který nesmí v průběhu celéhoroku změnit.
6.Do soutěže je přijat jen jeden soutěžní výsledek (deník) měsíčně.
7.Maximální délka jednoho soutěžního startu je 24 hodin.
8.Soutěžící může během soutěžního vysílání změnit svoje vysílací QTH.
9.Soutěžící může navázat pouze jedno spojení s jednou protistanicí z jednoho lokátoru. Soutěžící může ale znovu navázat další spojení se stejnou protistanicí, pokud on sám nebo prostistanice změní lokátor.
10.Soutěžící nebude posílat deníky, ale pouze hlášení, které bude obsahovat:
- všechna místa (QTH) a lokátory, ze kterých soutěžící v průběhu startu vysílal
- počet uskutečněných spojení
- součet km (spojení uskutečné s dPMR se počítá počet km x 2)
- km nejdelší spojení + s jakou protistanicí a na jaké QTH + lokátor bylo nejdelší spojení navázáno.

Hlášení je třeba poslat na e-mail pořadatele (pmrcup@email.cz) nejpozději do 5 dne následujícího měsíce.
11.Pořadatel si vyhrazuje právo vyžádat soutěžní deník ke kontrole a soutěžící jej musí do 5 pracovních dnů od vyžádání dodat (buď jako soubornebo odkaz na veřejnou internetovou adresu, kde je deník uložen) na a href="mailto:pmrcup@email.cz">e-mail pořadatele. Pokud vybraný soutěžící deník nedodá, jeho výsledky za daný měsíc nebudou započteny.
12.Jednotlivé měsíční výsledky, průběžné a konečné pořadí PMR Cupu budou zveřejněny na stránkách PMR Cupu.


Diskuse a dotazy:
RE: Místo vysíláníDragon Praha13.01.2015 07:33
Ahoj Honzo. Na tvůj dotaz stačí jednoduchá odpověď: co není zakázáno, je dovoleno - samozřejmě s ohledem na aktuální Všeobecné oprávnění. Přeji hodně zdaru v PMR CUPu.
Místo vysíláníŽán Braník Praha12.01.2015 15:57
Ahoj Honzo Karviná, Dragon - Žár pěkná přezdívka pro něj Ti odpoví až bude mít připojení k internetu. Zatím zkusím já odpovědět takto. V propozicích jsem nenašel odkud a s kým máš navazovat spojení, čili ano. Tuším, že takto již vysílal i Tom Terasa Třinec, odněkud z Polských Beskyd.
Místo vysíláníHonza Karviná11.01.2015 15:11
Ahoj, Dragone (Žáre), chtěl bych se dotázat, jak je to s místem vysílání a protistanicemi - je i toto omezeno na území ČR a Slovenska, nebo je to bez omezení, tedy lze vysílat i započítat spojení z jiných zemí?
Re: dPMRDragon Praha30.12.2014 19:19
Ahoj Pavle,
jj, zmínka o dPMR je novinka. Když už ty "digitální" frekvence máme, tak je užívejme, nebo nám je ČTÚ sebere :-)
Pražský Mezera nabízí Polmar Digital Work PMR446 za 2300 Kč, pak je k mání taky Icom IC-F4029SDR za cca 7600 kč a nějaký Kenwood za cca 6000 Kč. Vím, není to málo, ale jedna dPMR stanice nám stačí, ne? :-)
Výhody a nevýhody digitálního vysílání rozebírat nebudu, na cbradio.cz a dalších fórech bylo popsáno hodně a hodně stran a proběhlo hodně emocí. Snad jen jedno: snad tam nebudou chůvičky :-) Ale taky bude zatím málo uživatelů, než dPMR zlevní a rozšíří se mezi zájemce...
dPMRPavel Praha30.12.2014 17:11
Ahoj Dragone, digitální PMR je novinka, která loni v propozicích nebyla. Které stanice tento provoz umožňují? Jakou to má dPMR výhodu oproti PMR?Další PMR akce a soutěže
PMR Kopce
Tato soutěž je určena všem majitelům občanských stanic pracujících v pásmu PMR446, kteří rádi pořádají výlety na vrcholky kopců či hor na území České a Slovenské republiky.PMR portejbly
21.1. 14:00 Út
Jarda Kohoutovice /p Hochkar (JN77KR)
22.1. 19:00 St
DJ Brno /p Ostrá horka 404m (JN89HF)
22.1. 19:00 St
Venda Brdy /p Houpák (JN69WR)
22.1. 19:00 St
Kevina Praha a Tom Praha /p Ještěd (JO70LR)
24.1. 16:00 Pá
Venda Brdy /p Ještěd (JO70LR)
25.1. 10:00 So
Venda Brdy /p Ještěd (JO70LR)
©2020 CBMonitor.cz     CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.